Nasze warsztaty

rozśpiewana rodzinka logotyp

 

 

 

 

Warsztaty muzyczne polegają na wspólnym śpiewaniu i graniu na instrumentach muzycznych. Podczas spotkań zachęcamy uczestników do włączenia się do wspólnej muzycznej zabawy. Każdy może zabrać na zajęcia swój instrument i przyłączyć się do wspólnego muzykowania i śpiewania.

Zajęcia będą dedykowane różnym instrumentom:

  1. instrumenty klawiszowe,
  2. instrumenty perkusyjne i rytm,
  3. głos – instrument, który posiada każdy z nas,
  4. kontrabas.

Integralnym elementem warsztatów są zajęcia ruchowe na muzycznej macie edukacyjnej. Uczestnicy będą mieli do wykonania różne zadania ruchowe połączone z edukacją muzyczną. Ponadto podczas zajęć każdy uczestnik będzie mógł wykonać własny instrument muzyczny z produktów dostępnych w domu (ryż, groch, plastikowe butelki, papierowe rurki itp.)

 

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTAT


kretaywna kuchnia logotyp

Kreatywna Kuchnia to cykl czterech warsztatów edukacyjno-kulinarnych, które rozwijają zdrowe nawyki żywieniowe i tworzą więzi rodzinne. Uczestnicy podczas dwu godzinnego warsztatu dowiedzą się, co warto jeść o danej porze dnia, jakie produkty spożywcze wzmacniają nasze zdrowie. W praktyce będą mogli nauczyć się przyrządzania łatwych, tanich, a co najważniejsze zdrowych dań. Uczestnicy dowiedzą się, jakie kolory w warzywach i owocach korzystnie wpływają na zdrowie. Podczas warsztatu pobudzamy kreatywność dzieci i dorosłych do wspólnego przyrządzania posiłków. Uczymy również, że gotowanie jest okazją do wspólnego spędzania czasu.

Każdy warsztat zawiera 3 elementy:
– informacje merytoryczne (uczestnicy dowiadują się dlaczego warto urozmaicać dietę, z czego powinien składać się każdy posiłek, jak łączyć produkty, jak współpracować podczas ich przyrządzania) – praktyka (wspólne gotowanie, rodziny przyrządzają razem potrawy, przydzielane zostają różne rolę/funkcje uzależnione od możliwości, umiejętności oraz wieku każdego uczestnika)
– nagroda (wspólne biesiadowanie, przygotowanie stołu oraz zjedzenie razem przygotowanych potraw, w tej następuje również wymiana doświadczeń kulinarnych)
– sprzątanie (wspólnie w podziale na role/ funkcje sprzątamy po sobie ucząc wzięcia odpowiedzialności za miejsce, w którym się spotykamy i bawimy)

Tematy poszczególnych spotkań:
1. Pokoloruj swój talerz – czyli podstawowe zasady zdrowego odżywiania.
Podczas spotkania układamy na podłodze węża obrazującego jak kolory pomagają nam wzmocnić zdrowie. Kolorujemy wspólnie talerze. Robimy pięciokolorowe kolorowe kanapki.
2. Zdrowe zamienniki popularnych produktów.
Podczas warsztatu dotykamy, wąchamy, bawimy się różnymi mąkami, ziarnami. Robimy wspólna pracę plastyczną z ziarenek.
3. Przekąski na spacer, do szkoły, do pracy.
Zastanawiamy się kiedy jesteśmy głodni? Co warto kiedy zjeść i pić. Przyrządzamy:
 chipsy z jarmużu, frytki z marchewki, batatów, szaszłyki z mozarelli i pomidorów cherry, owocowe szaszłyki, sajgonki bez smażenia/ tortille, orzeszki z cieciorki
4. Zdrowy deser Rozmawiamy: jak często możemy jeść desery? co to są słodycze? jaki mają na nas wpływ cukry?
Przyrządzamy: kulki z kaszy jaglanej, bananowe lody, zdrową nutellę, trufle z ugotowanej fasoli.

Program warsztatów jest autorski i opiera się na najnowszych zaleceniach światowych autorytetów w dziedzinie odżywiania, promocji zdrowia oraz medycyny.

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTAT


kreatywna lodówka logotyp

Kreatywna Lodówka – animacje plenerowe to wspaniała zabawa edukacyjna. Podczas warsztatów uczestnicy poznają kolorową rodzinkę fitoskładników. Warsztat łączy ze sobą teorię z zabawami ruchowymi na świeżym powietrzu. Podczas warsztatów wykorzystywana jest specjalna mata edukacyjna w kształcie talerza. Uczestnicy otrzymują kolorowe, plastikowe warzywa i owoce oraz koszulki, w czterech kolorach. Zadaniem uczestników jest odpowiednie ułożenie owoców i warzyw na talerzu oraz zajęcie miejsca na macie edukacyjnej zgodnie z kolorem koszulki. Na talerzy będą musiały zgadzać się proporcje odpowiednich składników.


Warsztat zawiera 3 elementy:
– informacje merytoryczne (uczestnicy dowiadują się dlaczego warto jeść kolorowo, z czego powinien składać się każdy posiłek, poznają zasady gry z matą edukacyjną),
– praktyka (wspólna zabawa dzieci i opiekunów na specjalnej macie edukacyjnej – talerzu),
– nagroda (upominek dla dzieci oraz materiały merytoryczne dla opiekunów).

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTAT


drugie życie logotyp

Zajęcia, podczas których uczestnicy uczą się tworzyć coś z niczego. Poznają kreatywne rozwiązania na wykonanie domowych przedmiotów takich jak półeczki, doniczki czy pojemniki na różności itp. z niepotrzebnych już lub zużytych rzeczy, które można znaleźć w każdym domu. Wspólnie przygotowują ozdoby na choinkę i Wielkanoc oraz uczą się przyozdobić ścianę pokoju dziecięcego ciekawymi wzorkami z przygotowanych na zajęciach szablonów. Jednocześnie nasi uczestnicy poprzez wspólną zabawę zdobywają wiedzę o ochronie środowiska i recyclingu. Przygotowują własne pojemniki do sortowania śmieci, a z rolek po papierze toaletowym zrobią instrumenty perkusyjne czy pudełka na biurko na przybory piśmiennicze. Uczestnicy wspólnie przygotowują masę solną i gipsowy odlew dłoni. Nasi animatorzy pokazują też jakie cuda można wyczarować używając szydełka i włóczki. Warsztaty uczą kreatywnego rozwiązywania problemów i elastycznego podejścia do różnych sytuacji.

Pokazują jak ważne jest wychodzenie poza standardy myślenia. Dzieci uczą się, że z niczego można stworzyć bardzo wiele, jeśli zacznie się koncertować na tym, co może być zamiast patrzeć tylko na to co jest.

Program warsztatów jest autorski i opiera się na najnowszych zaleceniach światowych autorytetów w dziedzinie odżywiania, promocji zdrowia oraz medycyny.

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATpatrz to Warszawa

Plenerowe warsztaty fotograficzne to rodzinne odkrywanie tajemnic 18-stu warszawskich dzielnic Warszawy poprzez oko obiektywu telefonu komórkowego. Celem warsztatów jest wspólne spędzenie czasu przez rodzinę na rozwijaniu pasji fotograficznej i uchwycenie charakterystycznych miejsc dla każdego odwiedzonego obszaru. Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi w różnym wieku. Warsztaty pn.: Patrz! To Warszawa składają się z trzech elementów:


I) Warsztat fotograficzny wprowadzający:
Pierwsze spotkanie wprowadzające planowane na koniec czerwca 2016 roku. Warsztat poprowadzi animator-fotograf, który przybliży uczestnikom sztukę robienia dobrych zdjęć, poprzez krótki wykład na temat techniki efektywnego wykorzystywania oświetlenia, ostrości, kompozycji, czasu i ruchu. (czas trwania wykładu ok. 2h).
Wielkość grupy warsztatowej: do 40 osób


II) Plenerowe warsztaty fotograficzne – otwarte dla każdego
Odbędzie się 18 dwugodzinnych warsztatów plenerowych, po jednym w każdej dzielnicy. Zajęcia będą się odbywały w weekendy głównie w okresie wakacyjnym. Przy fotografowaniu telefonami komórkowymi mamy ograniczone możliwości kreowania ekspozycji zdjęć, dlatego wymaga ona od nas większego zaangażowania w wybór otoczenia i warunków, w jakich wykonywane są przez nas ujęcia. Zajęcia w ciekawy i praktyczny sposób uczą topografii miasta oraz specyfiki i różnic w klimacie poszczególnych dzielnic. Pomagają zrozumieć różnicę pokoleniową w postrzeganiu tych samych miejsc w mieście (skojarzenia, wspomnienia, historie związane z poszczególnymi miejscami oczami dziecka, rodzica, dziadków). Rodzinom z dziećmi będzie towarzyszyli animatorzy oraz prowadzący.


III) Podsumowanie warsztatów
Do dnia 10 września 2016, uczestnicy będą mogli przesyłać swoje fotografie na adres fundacji: konkurs@miejscekreatywne.org.
Efektem spotkań oraz nagrodą dla wszystkich uczestników będzie mapa/kolaż (18 dzielnic) utworzona z nadesłanych prac dla każdej dzielnicy Warszawy. Mapa/kolaż będzie zamieszczony w pliku do pobrania na stronie internetowej www.aktywnemiastorodzinne.pl.

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTAT


logotyp

Roztańczona Warszawa Rodzinna – jak na przedwojennym dancingu to unikatowe wydarzenie kulturalne skierowane do mieszkańców całej Warszawy. Odbędzie się na terenach nadwiślańskich Warszawy w Klubie Pomost 511. Polega na zorganizowaniu cyklu dwóch spotkań tanecznych. Zespół muzyczny będzie grał przeboje dwudziestolecia międzywojennego. Zadanie będzie zrealizowane w otwartej przestrzeni publicznej i będzie miało charakter ogólnodostępny i uwzględniać będzie integrację międzypokoleniową oraz integrację środowisk lokalnych. Inicjatywa jest adresowana do dużej liczby mieszkańców, w tym zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zadanie zakłada aktywny udział uczestników.

Podczas spotkań organizatorzy odtworzą klimat potańcówki/dancingu w klimacie przedwojennej Warszawy. Instruktorzy będą uczyć uczestników najpopularniejszych tańców przedwojennej Warszawy m. in.: polki i walczyka. W ramach spotkań będzie można również wspólne śpiewać przedwojenne szlagiery. Wszystko będzie się działo przy akompaniamencie muzyki na żywo.

Cel warsztatów:

a) Zapewnienie dostępu do niestandardowej, wysokiej jakości rozrywki kulturalnej stymulującej kreatywność, umożliwiającej poznanie nowych osób, stworzenie społeczności lokalnej oraz zwracającą uwagę na możliwość czerpania przyjemności z obcowania z muzyką i sztuką na co dzień.
b) Upowszechnienie zwyczaju wspólnego spędzania wolnego czasu.
c) Promocja przedwojennej kultury Warszawy.
d) Promowanie inicjatyw kulturalnych pobudzających kreatywność i angażujących publiczność do aktywnego udziału, otwierających na czerpanie radości z poznawania i obcowania z kulturą i sztuką.

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTAT

 

Najnowsze wpisy

  1. Warsztat – Kreatywna Kuchnia Możliwość komentowania Warsztat – Kreatywna Kuchnia została wyłączona
  2. Najbliższy weekend – gdzie możesz miło spędzić czas z rodziną Możliwość komentowania Najbliższy weekend – gdzie możesz miło spędzić czas z rodziną została wyłączona